Emmi: "Van ágy, van eszköz és van szakember"
A tárca szerint ezrelékben mérhető az átvezényelt szakemberek aránya.
A tárca szerint ezrelékben mérhető az átvezényelt szakemberek aránya.
A járványkórházakban és azok telephelyein kellene a Magyar Orvosi Kamara szerint leállítani az elektív ellátást.
A kérdés, hogy ez most egy csúcs, vagy egy exponenciális fejlődés miatt ráömlik majd az egészségügyi ellátórendszerre.
De ha mégis történne ilyen, azt a MOK egyértelműen el fogja utasítani - írta Kincses Gyula.
A tárcavezető szerint a legsúlyosabb forgatókönyvre kell felkészülni, és bízni abban, hogy enyhébb lesz a lefolyása a járványnak.
Tudjuk, érezzük, mi jön, de pánikhangulatot nem érzek a kollégák között. Inkább feszült várakozást. Vihar előtti csend.” - mondta Kincses Gyula a Magyar Orvosi Kamara elnöke.
Az eddig is leterhelt, eszköz- és emberhiánnyal küszködő egészségügy nem lesz képes megküzdeni egy országos járvánnyal – figyelmeztetett a Magyar Orvosi Kamara vezetősége.
Ismét fellángolt a vita a paraszolvencia kiiktatásáról, miközben a magyar egészségügy hiánygazdálkodásának nem ez lenne a gyógyszere, noha hálapénzfizetésben élen járunk az EU-ban.
A kiadások több mint 30 százalékát még mindig a betegek fizetik.
Három hónapon belül megbénulhat a rendszer, ha az orvosok felmondják az önkéntes túlmunkára kötött szerződéseket.
Komoly béremelést javasol az orvosi kamara lehetőleg még idén, de legkésőbb 2021-ben. Emellett javasolják, hogy a hálapénz elfogadása minősüljön korrupciónak, és legyen büntető törvénykönyvi tétel. A kamara szerint az egészségügy és azon belül az orvosok helyzete béremelés nélkül nem fenntartható.
Háromhavi végkielégítést és 63 nap szabadságmegváltást fizetnek ki a leköszönő elnöknek.
A Magyar Orvosi Kamara elnöke ígéretet kapott arra, hogy a tb-törvény végrehajtási rendeletének kidolgozásába bevonják őket is.
A magyarokban a kipcsak gén mellett nincs hálapénz gén -–vallja Kincses Gyula, a Magyar Orvosi Kamara nemrég megválasztott elnöke, akivel az orvosok béremeléséről, a kormányzati nyomásgyakorlásról, és arról is beszélgettünk, milyen a jó egészségügyi rendszer. Interjú.
Jövő októbertől kifizettetik a kezeléseket azokkal a páciensekkel, akik már három hónapja tartoznak az egészségügyi járulékkal. Egyes becslések alapján akár 700 ezer embert is érinthet az intézkedés, az Orvosi Kamara szerint pedig szélsőséges helyzeteket idéz majd elő az új szabály.
Azt kérik az államfőtől, hogy ne írja alá a társadalombiztosítás átalakításáról szóló törvénymódosítást. Szerintük sok családot tönkre tehet az új törvény.
A Kincses Gyula vezette Magyar Orvosi Kamara Horváth Ildikó államtitkárnál járt.
Kincses Gyula egy minőségi mutatói rendszert is bevezetne, ahol a betegek véleménye is megjelenhet. A vizitdíjnak véleménye szerint pozitív hatásai voltak.
Az Újratervezés csoport tagjai szerinte teljes tarvágást csináltak a kamarában.
Kincses Gyula a megválasztása után arról beszélt, hogy a direkt politikai nyomásgyakorlástól tartózkodni fognak, de ami nem jó a betegeknek és a szakmának, azt szóvá fogják tenni.